1.2.2018 Theodora

Po roce opět nastal čas, kdy mnoho lidí z Prahy vyjíždí do Drážďan za vánočními trhy a nákupy. My jsme se vypravili stejným směrem, ale cíl byl seminář našeho oblíbeného učitele Philippe Gouttarda. Aiki výpravu tvořili Lucka, Ivan, Viktor, David a Kuře.
Cesta na seminář... S Jedličkovým ústavem? Cesta probíhala klasicky a nic zajímavého se nedělo, ale stejně: Odjezd byl naplánován na 7:30, což se nám nepodařilo dodržet. Chtěli jsme si dát kávu po cestě, ale nedali. Lucka v autě broukala melodii své oblíbené písničky, kterou se nám nepodařilo poznat.

Snídani nebo svačinu jsme si koupili a snědli až v Lidlu v Dráždanech, kde jsme se také s Luckou rozloučili. Kvůli zranění mohla jen nakupovat a na cvičení se mohla tak maximálně jen koukat. Když odcházela a my pokračovali dále do dojo, tak nás napadlo, jestli ji ještě někdy uvidíme. Někteří z nás si nebyli jisti, že to sama v cizím městě zvládne.

Při příjezdu jsme na Gouttarda mávali z auta, zdravili se s ním anglicky, česky a vyměnili si nekonečné množství úsměvů. V dojo už byl Daniel a s ním jsme se také srdečně přivítali. Úsměv ho přešel až ve chvíli, kdy Ivan přivedl ukázat svého psa a ustájil ho u dojo. Nicméně Daniel je velkorysý hostitel a po seznámení s Čakym se šlo cvičit.

S odvahou a ohněm v srdcích (obloženi zavazadly) míříme k doju, seminář začíná :D

Dojo bylo mimořádně vyvětrané. Lidi poskakovali a snažili se nedotýkat studených tatami. Někteří si nohy balili do hakamy a pracně je třeli dlaněmi. K našemu milému překvapení jsme na tatami potkali další lidi z Česka. Mimojiné tam byli Dana a Pavel (prezident ČFAI).

K samotnému cvičení: Kdo zná Gouttarda nebo byl minulý rok v Drážďanech, tak ho nepřekvapí, že cvičení bylo mimořádně skvělé, zábavné a fyzicky náročné. Procvičili jsme si například ikkyo, shihonage, kokyu nage, kotegaeshi, práci nohou a celého těla. Na hodině zbraní jsme se věnovali práci s bokkenem, kdy Gouttard málem odsekl hlavu autorovi tohoto textu… potřeboval demonstrovat, jak se má správně po seku říznout.

Jediná věc, která se vymykala normálu, bylo ubytování. Nouze nás donutila hledat nocleh mimo Drážďany, a tak jsme pověřili Viktora, aby našel hotel. Našel! Bohužel! Ale člověk se stále učí… Víc psát nebudu, protože se mi ještě nepodařilo vše zpracovat a pochopit, že něco takového je možné.

Drážďany, Satan

Cestou domů jsme se zastavili na oběd v Ústí nad Labem. David si objednal pálivé jídlo v indické restauraci a tím zlepšil náladu nám ostatním. Do Prahy jsme se vrátili živí a celí. Snad jen přibylo pár bolístek ze cvičení.

PS: Lucka se vrátila s námi

Seminář se konal 1. – 3. prosince 2017.

Další dobrodružství 🙂

Stránky učitele Phillipa Guttarda (6. dan aikikai) – francouzsky